2021.07.08 godz. 21:34 Warszawa, Mazowieckie

oddanie 16 latki do domu dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Jak wygląda proces oddanie 16 latka do domu dziecka i ile kosztuje oraz trwa. Czy można oddać tak bez konkretnego powodu mam na myśli że poprostu już nie chce sie miec relacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lip 2021 10:19

Dzień dobry, nie ma takiej możliwości, aby oddać dziecko bez powodu do Domu Dziecka. Aby można było dziecko umieścić w DD należy pozbawić rodziców praw rodzicielskich. O tym decyduje Sąd. Oczywiście w przypadkach, gdy rodzice nadużywają władzy rodzicielskiej lub rażąco zaniedbują dziecko - sąd może pozbawić ich władzy rodzicielskiej. Każdy przypadek jest indywidualnie rozpatrywany.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 22% uznało tę odpowiedź za pomocną (31 głosów)