2022.06.10 godz. 11:11 Gdynia, Pomorskie

Jakie są kroki rozwodu

Wyjaśnienie sytuacji

Jak wygląda rozwód, ile trwa i ile kosztuje? Mam z mężem mieszkanie spłacone spadkiem jego babci, jest tam jakiś zapis, że mieszkanie jest tylko jego chociaż w akcie notarialnym widnieję razem z mężem. Mamy również drugie mieszkanie w stanie deweloperskim do odbioru w listopadzie 2022, w połowie spłacone z zarobków męża. Czy mieszkania będą podziałem majątku na pół czy tylko dla męża? Mamy jedno dziecko (niemowlę) czy matka dziecka może wyprowadzić się za granicę z dzieckiem po rozwodzie? Czy alimenty liczone są wg zarobków?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Cze 2022 13:23

Rozwód trwa od 6 miesięcy do kilku lat. W zależności jak duży jest spór.