2024.09.20 godz. 21:50 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Jak wygląda sprawa wpisów na forach internetowych (Facebook)

Wyjaśnienie sytuacji

Sprawa wygląda tak ,że mieszkam na wsi i mamy tutaj panią w wieku 70 lat co jest bardzo natrętna,dużo pije i wypisuje głupoty na forum takim jak Facebook. Czy prawnie mogę coś z tym zrobić ? To co ona wypisuje są to pomówienia i nie prawda . Mam dużo świadków na to ,że jest agresywna i natrętna szczególnie jak spożyje alkohol . Chciałem wezwać policję ale ona odpowiedziała ,że nawet dwie bo jej nic nie zrobia. Kobieta 70 lat ale ma wigoru tyle ,że ho Ho .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Wrz 2024 12:46

W zależności od treści i możliwości weryfikacji danych osobowych adresatów wpisów, mogło dojść do naruszenia dóbr osobistych (roszczenie cywilne) lub do zniesławienia (prywatny akt oskarżenia).