2023.06.14 godz. 11:44 Łukowice Brzeskie, Opolskie

Jak wygląda szybsza splata częściowo lub całkowitego kredytu hipotecznego

Wyjaśnienie sytuacji

Czy splacajac częściowo lub całkowicie kredyt hipoteczny spłaca się kapitał z odsetkami i później bank zwraca odsetki czy można spłacić cały kapitał bez odsetek i bank nie będzie oddawał już odsetek. Jak to wyglada? Jakie są możliwości spłaty?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Cze 2023 11:38

dzień dobry, zapraszam do skorzystania z darmowego kalkulatora kredytu hipotecznego. https://finanse.uokik.gov.pl/kalkulator-zmiany-oprocentowania/ Każda spłata częściowa czy całkowita zmniejsza odsetki. Jeśli dokonają Państwo spłaty całkowitej kredytu (wysokości kapitału) bank naliczy odsetki na dzień spłaty i zaprzestanie naliczania dalszych odsetek. Każdorazowa nadpłata kredytu zmniejsza kapitał. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel 607153023