2022.10.23 godz. 01:44 Namysłów, Opolskie

Jak wygrać sprawę o spadek przez zasiedzenie gdy jest 5 spadkobierców

Wyjaśnienie sytuacji

Zmarła babcia, która miała gospodarstwo. Przeszło na 5 spadkobierców. Jeden ze spadkobierców złożył wniosek o podział spadku do sądu sprawa została zatrzymana przez konflikt. Moja mama ma zasiedzenie w gospodarstwie 36 lat od 1986 roku opłaca rachunki traktuje nieruchomośc jak własną dobudowała pokój na który ma wszystkie faktury. Co w takiej sytuacji możemy zrobić czy mama może przejąć nieruchomośc przez zasiedzenie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Paź 2022 12:16

Kiedy zmarła babcia? Mieszkała w tym gospodarstwie? Mama dobudowała pokój kiedy? Dostała na to jakieś pozwolenie z urzędu?