2023.06.11 godz. 20:06 Warszawa, Mazowieckie

Jak wykreślić osobę zmarłą z księgi wieczystej

Wyjaśnienie sytuacji

Mam zamiar złożyć w sądzie wieczysto-księgowym druk KW-WPIS celem wpisania mnie jako nowego współwłaściciela nieruchomości po nabyciu spadku po ojcu postanowieniem sądu. Mam dylemat. Czy sąd z automatu wykreśli ojca jako właściciela nieruchomości? Czy mam występować do sądu z takim wnioskiem? Czy może na jednym druku zawrzeć obydwa wnioski tj. o wpis mojej osoby i wykreślenie ojca? Pozdrawiam. Wojciech Majewski

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Cze 2023 13:12

Dzień dobry, na jednym druku można zawrzeć oba wnioski. W załączeniu proszę przedłożyć postanowienie o nabyciu spadku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)