2023.07.04 godz. 10:35 Szczecin, Zachodniopomorskie

Jak wykupić/dostać udział w spadku od mniejszościowego współwłaściciela

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące spadku. Otóż odziedziczylam po rodzicach mieszkanie, jednak drugim spadkobiercą jest mój dziadek, który odziedziczyl 1/24 tego mieszkania. Dziadek mieszka w Wiedniu, nie mówi po polsku, przebywa w ośrodku dla starszych osób, nie mam z nim żadnego kontaktu od smierci babci, to juz sporo lat. O tym gdzie przebywa postanowił sąd jak ustalali spadkobiercow. Bardzo chciałabym wykupić jego udziały w spadku albo poprosic aby mi je poprostu przepisał, aby to mieszkanie było cale moje. Znam adres placówki w której przebywa jednak nieznajomość języka austriackiego wygrywa i nie wiem jak to wszystko załatwić jak najprędzej. Bardzo proszę o poradę.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lip 2023 11:24

Konieczne jest postępowanie działowe wraz ze zniesieniem współwłasności. Drugi współwłaściciel nie musi godzin na brak spłaty swojego udziału i w takim przypadku pozostanie spłata wartości tego udziału ustalona według wartości całej nieruchomości. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)