2023.06.27 godz. 21:13 Rawicz, Wielkopolskie

Jak wypowiedzieć umowę o pracę w kadrach/dyr nieobency

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, pracuję 14 lat. Okres wypowiedzenia mam 3-miesiące. Chcę złozyc pismo z wypowiedzeniem 2 miesięcznym za porozumieniem stron. Na 99,99% dyrektor nie wyrazi na to zgody. Jak napisać takie zdanie, ze w przypadku nie wyrażania zgody na porozumienie stron obowiązuje okres 3 miesięczny.. Czy to muszą być dwa dokumenty? Jak nie zostanie podpisane porozumienie, muszę złozyc wypowiedzenie? W tym tygodniu dyrektora nie ma w pracy a ja do czwartku musze złozyc rezygnację w kadrach. Co napisać w prośbie o porozumienie, ale zeby leciał okres wypowiedzenie 3 mies. jak dyrekcja nie wyrazi z

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Cze 2023 09:45

dzień dobry, można wskazać to w jednym dokumencie. Proszę zaproponować rozwiązanie za porozumieniem stron ze wskazaniem daty. I dopisać w przypadku braku akceptacji w/w terminu składam wypowiedzenie z zachowaniem 3 - miesięcznego okresu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)