2022.11.21 godz. 11:06 Łódź, Łódzkie

Jak zablokować finansowo syna narkomana ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam ogromny problem. Mój 23 letni syn notorycznie bierze pożyczki w chwilówkach. Jest uzależniony od narkotyków i aktualnie przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Co mogę zrobić, żeby zablokować jego działanie. Dopiero co spłaciłam jedn pożyczkę, a już za plecami jest kolejna. Ledwo wystarcza mi na życie Co będzie jeśli przestanę spłacać jego długi... ? Proszę o pomoc- Anna.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lis 2022 12:47

Nie należy spłacać długów za syna. To go niczego nie nauczy. Pani - jako matce - nic z tego tytułu nie grozi. Nie jest Pani dłużnikiem. A zaciąganie pożyczek skończy się w momencie kiedy zostanie wpisany we wszystkie bazy dłużników. Spłacając tylko odwleka Pani ten moment.