2023.02.20 godz. 01:16 Zakopane, Małopolskie

Jak zabrać sie za sprawe dotycząca oszustwa na allegro lokalnie? Allegro chce zgloszenia sprawy na policje, jak zabrac sie za ten temat ?

Wyjaśnienie sytuacji

Kupiłem od gościa na Allegro Lokalnie konto na platformie steam o wartości 2200 zł. Po czasie chciałem to konto sprzedać jednak zostałem przez kupca oszukany i straciłem dostęp do konta. Po namyśle napisałem do właściciela aby pomógł mi odzyskać dostęp do konta, wysłałem ticket do steam ale sprzedawca tez wysłał ticket i odzyskał konto bo podał bardziej wiarygodne dane. Steam chciał informacji poufnych taki jak numer karty i jej rodzaj, adres bilingowy etc, wątpię ze ktokolwiek inny mialby te dane z wyjątkiem właściciela. Założyłem gościowi sprawę na allegro i wysłałem zgłoszenie to POK.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lut 2023 15:41

Dzień dobry, jeśli uważa Pan że doszło do popełnienia przestępstwa to może to Pan zgłosić do organów ścigania. W zgłoszeniu należy opisać zaistniałą sytuację, przedstawić dowody w sprawie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)