2022.03.06 godz. 22:15 Grudziądz, Kujawsko-pomorskie

Jak zabrać się za sprawę uchylenia obowiązku alimentacyjnego?

Wyjaśnienie sytuacji

Od 20 lat płacę alimenty na dziecko z pierwszego małżeństwa. Z byłą żoną i dzieckiem nie utrzymuję kontaktu. Chcę wnioskować o uchylenie alimentów - syn jest dorosły, pracuje, studiuje, jest w stałym związku. Nie znam jego dokładnego adresu, nie znam jego dokładnego miejsca pracy ani tego ile dokładnie zarabia - i pewnie nie będę mógł się tego dowiedzieć. Rozwód 20 lat temu nie przebiegł łagodnie i sympatycznie, pozostawiając mnie z traumą do dziś. Co mam zrobić, by sąd uchylił obowiązek alimentacyjny? Jakie dokumenty przygotować?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Mar 2022 12:10

Dzień dobry, powinien Pan złożyć pozew o uchylenie obowiązku alimentacyjnego. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)