2022.12.07 godz. 17:54 Jarocin, Wielkopolskie

Jak założyć sprawę cywilną o pomówienia w internecie

Wyjaśnienie sytuacji

Ktoś obraził mnie w internecie, złożyłem zawiadomienie na policji, dostałem pismo z prokuratury, że nie zostanie wszczęte sprawa karna ponieważ nie ma szkody dla społeczeństwa a ja mam założyć sprawę cywilną. Nie mam dowodów kto to zrobił więc nie wiem przeciwko komu mam wnieść sprawę, policja nie przekazała mi IP ani żadnych innych danych.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Gru 2022 18:25

W takim przypadku pozostaje oskarżenie prywatne (postępowanie karne) lub zabezpieczenie powództwa (postępowanie cywilne). Jeżeli jest Pan/Pani zainteresowany/a odpłatną pomocą w tej sprawie zapraszam do kontaktu.