2021.11.16 godz. 22:25 Racibórz, Śląskie

Jak zamknąć konto bankowe po zmarłym ojcu dziecka i sprzedać należące do niego auto?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam pytania do następujących kwestii: 1. Zmarł ojciec niepełnoletniego dziecka (3 lata), nie zostawił w banku dyspozycji na wypadek śmierci. Z ojcem dziecka nie byliśmy małżeństwem, ojciec uznał dziecko w akcie urodzenia, także tutaj sprawa jest prosta. W jaki sposób zgodnie z prawem zamknąć konto i przelacśrodki na konto swoje jako prawnego opiekuna? 2. Zmarłym ojciec był właścicielem auta. W jaki sposób zgodnie z prawem sprzedać auto, które nie będzie uzytkowane? Co że środkami uzyskanymi że sprzedaży, należy je zgłosić do US? Czy są potrzebne jakiekolwiek poświadczenia notarialne?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

. ...

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lis 2021 11:57

Należy przeprowadzić postępowanie spadkowe przed sądem lub u notariusza.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)