2022.02.07 godz. 23:53 Warszawa, Mazowieckie

Jak zaprzeczyć ojcostwu. Zmiana nazwiska. Odebranie praw ojcowskich

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam syna 4letniegoOjciec wpisany w akcie nie jest ojcem biologocznym. Niestety Ojca biologicznego nie jestem w stanie odszukać. Chciałbym zmienić akt urodzenia. Ojciec nie ma ma kontaktu z dzieckiem od 2 miesiąca życia,nie płaci alimentów itp. Nie widział dziecka ani razu. Ze względu na jego nie odpowiedzialnos i nałogi nie chce aby w pewnym momencie zaburzył rozwój dziecku pojawiają się nie wiadomo skąd. Nie znam nawet jego adresu zamieszkania.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lut 2022 22:10

Matka dziecka może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa swego męża w ciągu roku od dnia, w którym dowiedziała się, że dziecko od niego nie pochodzi, nie później jednak niż do dnia osiągnięcia przez dziecko pełnoletności.