2022.03.09 godz. 16:52 Warszawa, Mazowieckie

Jak zawiesić lub zamknąć spółkę zo.o.

Wyjaśnienie sytuacji

Proszę o pomoc, poradę :) Jak zawiesić lub zamknąć spółkę zo.o. Jakie wiążą die z tym koszty? Czy można za zamknięciu ponownie otworzyć spółkę? Czy trzeba prowadzić księgowość przy zaeieszeniu spółki? Pozdrawiam serdecznie :)

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 17:11

Zawieszenie jest szybsze i tańsze. Zamknięcie (likwidacja) - trwa co najmniej pół roku i kosztuje dużo więcej.