2022.02.14 godz. 12:11 Warszawa, Mazowieckie

Jak zdjąć blokadę komorniczą z konta która trwa zdecydowanie za długo?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam na koncie blokadę komorniczą za mandat ZTM za brak ważnego biletu podczas jazdy (nie miałem przy sobie wtedy biletu miesięcznego) poszedłem do ZTM i pokazałem bilet i zapłaciłem kwotę manipulacyjna (niestety już nie mam dokumentacji bo to było bardzo dawno). Ostatnio się dowiedziałem że mam blokadę komorniczą od lutego 2008 roku do grudnia 9999 roku. Czy po 6 latach nie przedawniają się długi za mandat? Co mogę zrobić by komornik zszedł mi z konta?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2022 13:59

Doszło do przedawnienia, może Pan żądać umorzenia egzekucji i zwolnienia rachunków bankowych spod zajęcia.