2022.05.02 godz. 00:10 Warszawa, Mazowieckie

Jak zgłosić organom zatajenie dochodów

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, użyczyłem swojego konta bankowego osobie, która jest w trakcie upadłości konsumenckiej. Odzyskałem już to konto, jednak mam informacje, że osoba ta przekazała informacje syndykowi, że wpływy na konto od 2 lat były moje, co jest nieprawdą. Są to wpływy z pracy na czarno, która była zatajona w związku z upadłością. Wiedziałem o tym użyczając to konto. Chce zgłosić syndykowi, że ta osoba kłamała i środki są jej. Czy będę miał kłopoty z tytułu użyczenia konta w celu zatajenia dochodów? Dodatkowo chciałbym zgłosić ten fakt także innym organom, US i GOPS.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Maj 2022 15:07

Może Pan ponieść odpowiedzialność karną - jako współsprawca lub pomocnik przestępstw podatkowych (zatajanie dochodów) oraz ukrywania majątku przed wierzycielami.