2022.11.03 godz. 16:39 Wejherowo, Pomorskie

Jak złożyć wniosek o alimenty? Co się z tym wiąże?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam 19 lat. Musiałam uciekać od ojca po tym, jak wymontował klamkę w drzwiach od łazienki, kazał mi chodzić się załatwiać i myć na dworzec kolejowy. W domu zabraniano mi jeść z lodówki. Byłam nazywana pasożytem. Uczyłam się i pracowałam. Powinnam się również leczyć z powodów psychicznych (depresja i lęki), ale na nfz się nie da, byłam już u wielu lekarzy i każdy dawał co innego, wizyty co 3 miesiące i więcej. Sama płaciłam za leczenie. Jestem ponad 2 miesiące u chłopaka i jego taty w innym mieście, jego tata mnie utrzymuje. Szukam pracy, będę zmieniać szkołę. Nie wiem co robić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lis 2022 13:38

Może Pani wnieść powództwo o alimenty wraz z wnioskiem o zabezpieczenie. Warto również rozważyć złożenie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się (art. 207 kk). W razie problemów zapraszam do kontaktu.