2022.11.07 godz. 23:24 Giżycko, Warmińsko-mazurskie

Jak zmusić byłego męża do płacenia alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Sąd zasądził alimenty na córkę w kwocie 550zł. Były mąż nie płacił kilka miesięcy więc komornik ściągnął ile mógł i koniec. Były mąż jest bezrobotnym alkoholikiem więc wszystko co dorobi przepija, dlatego komornik w czerwcu przelał ostatnią drobną kwotę. Świadczenie z funduszu alimentacyjnego nie należy mi się, bo mój dochód przekracza (jestem sama i 5letnie dziecko). Przekracza, bo żeby wiązać koniec z końcem biorę wszystkie możliwe nadgodziny w pracy. Co ja mogę jeszcze zrobić? Jakie mi pozostały wyjścia?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lis 2022 13:25

W grę wchodzi złożenie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 209 kk. Sąd orzekając o winie i zawieszając wykonanie kary, może również zobowiązać skazanego do podjęcia pracy zarobkowej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (5 głosów)