2020.08.14 godz. 09:14 Opole, Opolskie

Jak zrobic po slubie rozdzielnosc majątkową?

Wyjaśnienie sytuacji

Taka sprawa. Mąż pije..jest alkoholikiem nie przyznaje nie widzi problemu. Nie chce poddac sie leczeniu. Co mozna zrobic? Boje sie ze narobi dlugi ktore bede musiała spłacać. Czy jest intercyza bez jego podpisu? Posiadam gospodarstwo rolne przekazane przez rodzicow.prosze o pomoc prawą

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Sie 2020 10:43

Może Pani żądać ustanowienia rozdzielności majątkowej przez sąd. Powództwo należy wnieść do sądu rejonowego, wydział cywilny który jest właściwy ze względu na Państwa zamieszkanie.