2023.06.17 godz. 10:02 Warszawa, Mazowieckie

Jaka Czesc domu nalezy mi sie w tym wypadku ?

Wyjaśnienie sytuacji

Posiadam 1/2 czesci domu z pierwszego malzenstwa ., drugi maz brytyjczyk kupil udzial w czesci 1/2 od bylego Meza za Pieniadze ktore otrzymal po smierci swoich rodzicow . Akt notarialny byl podpisany w polsce na zssadach wspolnosci malzenskiej w/g polskiego prawa . Pytanie jest bo Jestem w trakcie rozwodu Jaka Czesc domu mi sie nalezy w tym wypadku ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2023 10:31

Środki na zakup części domu pochodziły z majątku osobistego drugiego małżonka, a zatem pomimo wspólności majątkowej, będzie on mógł żądać spłaty tej części w przypadku podziału majątku i zniesienia współwłasności.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)