2023.02.04 godz. 14:45 Warszawa, Śląskie

Jaka jest naezna kwota zapisanego mieszkania w testamencie

Wyjaśnienie sytuacji

witam. Moj tata sporzadzil testament w ktorym zapisal na mnie mieszkanie ktorego jest jedynym wlascicielem ( wartosc ok 700tys), jednoczesnie nadmienil aby jego obecna zona ( poprzednia nie zyje) mogla korzystac z zapisanaego na mnie mieszkania 1 rok. Wydziedziczyl rowniez pozbawiajac zachowku 2 dzieci mojego niezyjacego brata. Poprosze o informacje jaka kwota mi sie nalezy. Czy wydziedziczeni wnukowie moga ubiegac sie mimo to o zachowek i ewentualnie ile on by wynosil na kazdego z nich od powyzszej kwoty. Wiem, ze ustatowo gdyby nie bylo testamentu taty zonie nalezalaby sie 1/2 mieszkania,

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lut 2023 16:30

Jak w innym pytaniu o tej samej treści - prawo do zachowku zachowuje żona zmarłego
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)