2020.06.18 godz. 14:03 Katowice, Śląskie

Jaka jest szansa na odwołanie i odejście od spłaty?

Wyjaśnienie sytuacji

Otrzymałem zawiadomienie o zajęciu wynagrodzenia za pracę przez komornika sądowego. Od ok 5 lat nie mieszkam już pod tym adresem i nie jestem tam zameldowany, a pisma w tej sprawie i zawiadomienia z poczty były przede mną ukrywane ( nie były wysyłane na mój aktualny adres, lecz na adres mojej mamy), w związku z czym nie wiedziałem o tym długu. Pod tym adresem mieszka moja mama. Kiedy jeszcze tam mieszkałem dawałem jej pieniądze na czynsz i nie wiedziałem że nie płaci. Jest to dług wraz z odsetkami ze spółdzielni mieszkaniowej.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Cze 2020 15:11

można spróbować się odwoływać. Musi Pan oczywiście jak najszybciej wnieść odwołanie do sądu wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do odwołania (jest to 7 dni od dnia, w którym się Pan dowiedział o całej sprawie). Wniosek wraz z odwołaniem mogą być w jednym piśmie, ale w tytule pisma należy wskazać, że to jest odwołanie wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu. Nie gwarantuję, że termin przywrócą, ale można spróbować. W piśmie musi Pan wszystko opisać. Jeżeli są zaległości w opłatach, to raczej trzeba je i tak będzie je uregulować. Jedynym argumentem opowiadającym się za odejściem od spłaty