2021.12.09 godz. 17:46 Poznań, Wielkopolskie

Jaka kara grozi i jak zachować się na przesłuchaniu?

Wyjaśnienie sytuacji

Moja siostra pół roku temu przez miesiąc stosowała na własny użytek amfetaminę. Wczoraj otrzymała telefon, że ma się stawić na przesłuchanie w charakterze świadka. Policjant powiedział, że nic jej nie grozi, a przesłuchanie ma związek ze sprawą osoby, która sprzedawała jej środki (siostra nic praktycznie o niej nie wie). Jedyny ewentualny dowód przeciwko niej stanowią SMS z tą osobą w których jasno jest napisane, że kupowała powyższą substancję. Jaka odpowiedzialność grozi? Siostra nie miała żadnych konfliktów z prawem i od pół roku z żadną substancja. Jak ma zachować sie na przesłuchaniu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lut 2022 14:29

Osoba posiadająca amfetaminę podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli chodzi o kwestię przesłuchania, proszę o kontakt.

Zmodyfikowano dnia: 11 Lut 2022 14:29