2021.12.10 godz. 11:10 Warszawa, Mazowieckie

Jaką kwotę należy wnieść do Sądu jako opłatę w sprawie o nadmierne użytkowanie (bezumowny wynajem)?

Wyjaśnienie sytuacji

Spraw dotyczy działu spadku i roszczenia o nadmierne użytkowanie (bezumowny wynajem) w kwocie 70 tys. zł. Jaką kwotę należy wnieść do Sądu jako opłatę za roszczenia o nadmierne użytkowanie ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Gru 2021 11:38

Jeżeli jest to jedna sprawa , czyli dział spadku połączony z rozliczeniem spadkobierców z tytułu nakładów, wydatków oraz posiadania wspólnej rzeczy i korzystania z niej, to opłata jest stała i wynosi 500 zł, a jeśli dział spadku jest połączony ze zniesieniem współwłasności to 1000 zł.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)