2023.08.14 godz. 22:03 Mysłowice, Śląskie

art. 338 § 1

Wyjaśnienie sytuacji

Jaką najniższą karę mógłbym wynegocjować wraz z adwokatem w sądzie za złamanie wojskowego paragrafu art. 338 § 1. Jaka byłaby największa kara? Dziękuję!

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2023 15:49

Dzień dobry, żołnierz, który co najmniej dwukrotnie w okresie nie dłuższym niż 3 miesiące samowolnie opuszcza swoją jednostkę lub wyznaczone miejsce przebywania albo samowolnie poza nimi pozostaje w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo 48 godzin, podlega karze ograniczenia wolności.