2024.05.05 godz. 18:01 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Jaka odpowiedzialność karna mi grozi? Jakie podjąć kroki w celu obrony?

Wyjaśnienie sytuacji

Spowodowałem wypadek, wjechałem w barierki. Pasażerka która jechała ze mną jest nieprzytomna, przebywa w szpitalu. Nie byłem pod wpływem alkoholu, nie odpowiadałem nigdy karnie ani za wykroczenia.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Maj 2024 11:10

Istotne w sprawie będą dwie kwestie - rodzaj uszkodzeń ciała u poszkodowanej (od nich będzie zależeć kwalifikacja prawna czynu - albo spowodowanie wypadku drogowego - przestępstwo, albo spowodowanie kolizji drogowej - wykroczenie) oraz druga kwestia to przyczyny powstania zdarzenia. Jeśli potrzebuje Pan obrońcy, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)