2022.10.16 godz. 20:55 Kraków, Małopolskie

Jaką powinienem uiścić opłatę sądową za wykreślenie hipoteki w przypadku całkowitej spłaty zobowiązania wobec banku ?

Wyjaśnienie sytuacji

Spłaciłem dwa kredyty które obciążały hipotekę mieszkania, wobec tego faktu uzyskałem niezbędne dokumenty z banku oraz wypełniłem dwa odrębne wnioski. Każdy wniosek "KW-WPIS" ma tylko dwa pola w treści żądania w jednym polu wpisałem żądanie o wykreślenie HIPOTEKI UMOWNEJ ZWYKŁEJ a w drugim: HIPOTEKI UMOWNEJ KAUCYJNEJ Pytanie: Czy w takiej sytuacji powinienem zapłacić za usunięcie każdej z wymienionej pozycji czyli po 100 PLN (czyli dla czterech wpisów na dwóch wnioskach 400 PLN, czy tylko dla odrębnych wniosków po 100 PLN czyli w sumie 200 PLN ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2022 08:28

Dzień dobry, za wykreślenie każdej z hipotek należy zapłacić 100 zł. W związku z powyższym łączna opłata za wykreślenie 4 hipotek wyniesie 400 zł. Z poważaniem r.pr. Michał Mikołajczak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)