2020.01.26 godz. 19:55 Grodzisk Wielkopolski, Wielkopolskie

Jaki i ile należy się urlopu dla pracownika któremu urodziło się dziecko i żona opiekuje się dzieckiem i jest na urlopie macieżyńskim

Wyjaśnienie sytuacji

Pracodawca

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2020 11:20

Pracownikowi-ojcu przysługuje urlop ojcowski w wymiarze do 2 tygodni, który można wykorzystać co do zasady do ukończenia przez dziecko 2 roku użycia, zgodnie z art. 182 (3) kodeksu pracy. Można go wykorzystać w dwóch częściach, nie krótszych niż tydzień.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)