2022.09.09 godz. 18:40 Ruda Śląska, Śląskie

Jaki jest podział spadku po rodzicach (mieszkanie)

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkanie dziedziczą 2 córki.Jedna nieżyje i ma dwoje dzieci. Druga jest osobą niepełnosprawną i ma jedno dziecko. Czy jako osobie niepełnosprawnej należy jej się połowa czy dwie trzecie spadku.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Wrz 2022 06:14

Polowa. 2/3 dotyczy zachowku, który przysługuje w przypadku gdy osoba powołana do spadku z ustawy na skutek sporządzenia testamenty nie otrzymuje spadku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)