2024.04.06 godz. 10:04 Radzionków, Śląskie

Jaki mam okres wypowiedzenia - 2 tygodnie czy miesiąc?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Moją umowę o pracę zaczęłam 10tego października. Czy jakbym wysłała wypowiedzenie dzisiaj 6 kwietnia to nadal mam wypowiedzenie dwutygodniowe czy już miesięczne? A jakbym wysłała w poniedziałek 8 kwietnia? Bo wtedy liczyloby się od niedzieli 14tego, jeżeli dobrze rozumiem?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Kwi 2024 21:06

Dzień dobry. Jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy, to okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie. Czyli do 9 kwietnia okres wypowiedzenia wynosił 2 tygodnie. Jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy, to okres wypowiedzenia wynosi miesiąc. Czyli od 10 kwietnia okres wypowiedzenia wynosi miesiąc. Z wyrazami szacunku