2023.11.21 godz. 16:33 Konarzyce, Podlaskie

Jaki obowiązuje mnie okres wypowiedzenia?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, jaki obowiązuje mnie okres wypowiedzenia, jeżeli w umowie o pracę na czas nieokreślony jest zawarta taka informacja: " Wypowiedzenie umowy o pracę może nastąpić na podstawie art. 36 Kodeksu Pracy i jest uzależnione od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi 3 miesiące. W przypadku zmiany okoliczności faktycznych lub przepisów prawa mających wpływ na zmianę przekazanych w niniejszym piśmie informacji, ulegną one zmianie ze stanem faktycznym lub prawnym." Dodam, że pracuję 2 lata i 7 miesięcy. Dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lis 2023 08:47

Art. 36. [Okresy wypowiedzenia umowy zawartej na czas określony lub nieokreślony] § 1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony i umowy o pracę zawartej na czas określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi: 1) 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy; 2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy; 3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)