2023.05.06 godz. 19:25 Chrzanów, Małopolskie

Jaki okres wypowiedzenia mi przysługuje? W jakim terminie pracodawcą powinien wypłacić wynagrodzenie,?

Wyjaśnienie sytuacji

Pracuje w jednym zakładzie pracy od listopada 2019 ( umowy zlecenie), od września 2021 umowa o pracę na rok i od września 2022roku umowa o pracę na czas nieokreślony. W związku z tym chciałam się dowiedzieć czy obowiązuje mnie miesięczny czy trzymiesięczny okres wypowiedzenia? Jeżeli mam w umowie zapis, że wynagrodzenie będzie wypłacane do 5tego każdego miesiąca, to czy mam prawo upominać się o wynagrodzenie 6tego dnia miesiąca?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Maj 2023 12:12

dzień dobry, w tej sytuacji umowa jest krótsza niż 3 lata (nie liczymy umowy zlecenie) okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc. Wynagrodzenie powinno być w dyspozycji pracownika do 5 dnia - także 6 można się upominać.