2023.03.27 godz. 14:17 Gdynia, Pomorskie

Jaki podatek zapłace za dostanie pieniędzy za ziemię

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Tata dostał ziemię od swojego ojca mieszkał obok swojej siostry na gospodarstwie nie przepisał ziemi na siebie cała ziemia notarialnie została zapisana siostrze ojca .Mieszkał tam 70 lat płacił siostrze za nieruchomość swoją .Tata z mamą zmarł i siostra sprzedaje ziemię i chce przekazač ojca część nam czyli dzieciom i pytanie jak to zrobić i jaki podatek będziemy płacić .Majątek to 0.5 hektara

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Mar 2023 09:58

Dzień dobry, siostra może przekazać część nieruchomości w formie darowizny. W tej sytuacji przy darowiźnie od rodzeństwa będzie ona podlegała tylko zgłoszeniu do US bez podatku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)