2023.12.12 godz. 14:20 Rawicz, Wielkopolskie

Jakie czynności podjąć gdy chcę sprzedać swoją część spadku?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam obowiązek stawić się w sądzie celem odebrania zapewnienia spadkowego. Jakie czynności mam podjąć by sprzedać za porozumieniem stron swoją część spadku mojemu bratu, który również został ujęty w testamencie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Gru 2023 15:17

dzień dobry, należy stawić się przed sąd w postępowaniu o stwierdzenie nabycia spadku. Po wydaniu prawomocnego postanowienia w tym zakresie ma Pani możliwość wnieść o dział spadku i przekazać bratu udział albo dokonać tego aktem notarialnym jako darowizna.