2023.02.02 godz. 16:37 Warszawa, Mazowieckie

Jakie i czyje akty dołączyć do wniosku o stwierdzenie nabycia spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Będziemy składać "Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku" po prababci, która zmarła około 30 lat temu. Prababcia w chwili śmierci była wdową, Prababcia miała dwóch synów, którzy też już zmarli około 10-15 lat temu. Ci synowie też mieli dzieci , jeden z nich też zmarł, jedna wyszła za mąż. Czy do "Wniosku o stwierdzenie nabycia spadku" po prababci mamy dołączyć akt zgonu tych wszystkich zmarłych osób czy tylko prababci ? Czy potrzebny jest akt zawarcia związku małżeńskiego ? Dziękuję.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lut 2023 15:27

Dzień dobry. Należy wykazać fakt wejścia do grona spadkobierców po zmarłej prababci, a zatem należy dołączyć akty zgonu wszystkich spadkoboerców dziedziczących po zmarłej oraz akty urodzenia żyjących spadkobierców. Jak najbardziej również akt małżeństwa prababci.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)