2024.01.23 godz. 18:33 Kraków, Małopolskie

Jakie konsekwencje grożą za naruszenie umowy (o pracę) oraz czy zaistniała sytuacja jest naruszeniem?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój pracodawca od kilku miesięcy zastanawia się nad wypowiedzeniem mojej umowy o pracę, wdrażając plan naprawczy, a managerka sama poradziła, aby zacząć aplikowanie na inne oferty. Około 1,5 miesiąca temu zaaplikowałam na ofertę pracy bezpośrednio u klienta, dla którego pracuje obecnie poprzez inną firmę. Po 1,5 miesiąca managerka poinformowała mnie, że w bazie klienta znalazła moją aplikację i zgłosiła ją do HR jako naruszenie umowy. Czy faktycznie jest to naruszenie umowy i jakie mogą mi grozić konsekwencje?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 14:12

Dzień dobry, w Pana sytuacji kluczowe jest zapoznanie z postanowieniami umownymi. Proszę o przesłanie na adres biuro@proviskancelaria.pl kopii umowy, w celu zweryfikowania Pana sytuacji prawnej. Z poważaniem,