2024.01.09 godz. 03:27 Rzeszów, Podkarpackie

Jakie kroki powinnam podjac w tej sprawie, prosze o pomoc !!!

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczor, w ostatnia niedziele 7 stycznia moj chlopak zostal pobity przez ukrainskich studentow w okolicy rynku glownego. Po kilku uderzeniach stracil przytmonosc jednak oni kontynuowali jego bicie. W konsekwencji ma zlamane kosci policzkowe, szczeke i nos (jutro czeka go operacja). Na chwile obecna nie mamy informacji o czy policja znalazla juz sprawcow, prosze o pomoc jakie kroki powinnismy podjac. Z gory dziekuje za pomoc z wyrazami szacunku Monika

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 11:50

Dzień dobry, do czau wykrycia sprawców, pod kątem prawnym nie wiele jest do zrobienia. Jeżeli policja odnalazłaby sprawców, to wtedy w ramach postępowania karnego można przystąpić do oskarżenia, można domagać się również zasądzenia nawiązki. W przypadku nie zasądzenia nawiązki przez sąd, można również dochodzić odszkodowania na podstawie przepisów prawa cywilnego.