2024.01.16 godz. 16:02 Wrocław, Dolnośląskie

Jakie mam możliwości w przypadku nie dotrzymania terminów przekazania własności lokalu wynikających z umowy deweloperskiej?

Wyjaśnienie sytuacji

Wg umowy przeniesienie własności zakupionego lokalu miało mieć miejsce do końca 2023 roku.Kolejny zapis wydłuża ten okres na korzyść dewelopera do 29.02.2024 roku. Z powodów ewentualnych opóźnień podłączenia mediów (prąd). Wszystko jednak wskazuje na kolejne opóźnienia,a co za tym idzie nie wywiązanie się w/w terminów. Czy mam szanse uzyskać odsetki za zwłokę od dewelopera?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Magdalena Jurkowska

Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sty 2024 11:42

Co do zasady, za opóźnienie w realizacji umowy w przypadku wystąpienia po Pana/Pani stronie szkody związanej z tym opóźnieniem, przysługiwać będzie odszkodowanie na zasadach ogólnych. Natomiast sama umowa może zawierać zapisy, zgodnie z którymi za opóźnienie przysługuje np. kara umowna lub inne świadczenie ze strony dewelopera. W razie zainteresowania szczegółową analizą umowy w tym zakresie zapraszam do kontaktu za pośrednictwem wiadomości prywatnej lub bezpośrednio na adres biuro@kancelaria-jurkowska.pl