2022.05.19 godz. 11:47 Warszawa, Mazowieckie

Jakie mam możliwości wyboru wobec pominięcia mnie w darowiźnie?

Wyjaśnienie sytuacji

Moi rodzice z powodu mojego wyboru współmałżonka zdecydowali nie dać mi obiecanej części ziemi. Dzień przed podpisaniem aktu notarialnego dowiedzieli się jednak (i ja również) że abym nie miała prawa do zachowku od mojego rodzeństwa muszę sama się tego zrzec. W zaistniałej sytuacji czy jest możliwość zapewnienia mojej części majątku moim dzieciom z pominięciem mnie żeby zachować zgodę w rodzinie jednocześnie zapewniając moim dzieciom to co im się prawnie należy? Wiem o tym że mogę się zrzec z adnotacją, że moich dzieci to nie obejmie, ale wtedy dzieci muszą się sądzić. Jest inna droga? Dziękuj

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Maj 2022 21:11

Jeśli zawrze Pani umowę o zrzeczenie się dziedziczenia, to nie obejmie to Pani dzieci. Odradzam zawieranie takiej umowy. Adwokat Marta Rozwadowska - Kucka www.rozwadowska-kucka.pl