2021.12.19 godz. 23:44 Włoszakowice, Wielkopolskie

Jakie mam szanse na opiekę nad dziećmi, zatrzymanie domu i alimenty od ojca dzieci?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam dwie córki. Zarabiam około 1500 zł mniej, niż mąż. Na codzień córkami zajmuję się ja: dowozy i odbiory z przedszkola, czas poza przedszkolem, wizyty u lekarzy, opieka w czasie choroby. Do jest zapisany na mnie i męża. Mąż prowadzi firmę, założoną po ślubie. Straszy, że zabierze mi dzieci, z3 względu na lepsze zarobki i że wyprowadzi mnie z domu. Jakie mam szanse, że dzieci zostaną ze mną i że zamiast się wyprowadzać, będę mogła go spłacić? Jakie mam szanse na alimenty dla córek?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Gru 2021 11:03

Dzień dobry! W Pani zapytaniu widzę przynajmniej 3 zagadnienia, które mogą być przedmiotami różnych spraw sądowych: 1) kwestia alimentów na dzieci i ewentualnego rozwodu - proszę zastanowić się nad skierowaniem pozwu rozwodowego, w którego treści będzie mogła być uregulowana kwesta alimentów na dzieci oraz miejsca ich pobytu - jeśli nie uzgodnicie Państwo wspólnie miejsca pobytu dzieci (przy matce/przy ojcu) to określi to sąd kierując się zasadą dobra małoletnich dzieci; 2) podział majątku - tym zagadnieniem bardzo rzadko zajmuje się "sąd rozwodowy" i trzeba składać oddzielny pozew - rozwiązań