2022.02.16 godz. 13:02 Wrocław, Dolnośląskie

Jakie mam szanse wygrać w sądzie umowę najmu mniejszego lokalu.oraz ile taka rozprawa kosztowałaby?

Wyjaśnienie sytuacji

17 lat temu wyrokiem sądu mam opuścić lokal gminny i przyjąć socjalny.wtedy byłam bezrobotna,niepełnosprawna i na lokalu wisiał dług za czynsz.gmina absolutnie nie chce mi przydzielić najmu na ten lokal ale ma socjalny.nie chcę socjalnego ponieważ moja sytuacja finansowa się poprawiła i nie jestem osobą na tyle ubogą żeby przyjąć lokal socjalny.czy ja mam szansę wnosząc sprawę do sądu o mniejszy lokal ale nie socjalny a komunalny.pracuje mimo umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, płacę czynsz i nie mam już zaległości. Wyrok sądu w sprawie lokalu socjalnego zapadł w 2005r.jakie mam szanse?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lut 2022 13:41

Nie ma Pani szansy na takie rozstrzygnięcie, sądy nie przyznają lokali komunalnych. Proszę złożyć wniosek do gminy/miasta o zawarcie nowej umowy najmu lokalu komunalnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)