2022.07.28 godz. 14:50 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Jakie mogą czekać mnie konsekwencje za posiadanie marihuany po zatrzymaniu przez policję?

Wyjaśnienie sytuacji

Do zdarzenia doszło niecały tydzień temu, zatrzymała mnie policja i przy przeszukaniu znaleźli u mnie ok 5g narkotyku odrazu zabrali mnie ze sobą. Po spędzeniu nocy w areszcie czekałem a policję przeszuka Moj dom w którym nic nie było. W zeznaniu jest napisane ze oddałem dobrowolnie. Nigdy nie byłem karany

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Przemysław Plewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sie 2022 18:19

Rozumiem, że dostał Pan zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków? Proszę trzymać kciuki aby na tym się skończyło to wtedy wyrok ma Pan między 1 rokiem a 10 więzienia (ustawowo) realnie jeżeli karta karna jest czysta zakładam 1 rok w zawieszeniu. Mocno zależy to od sędziego. W sytuacji gdyby jednak to posiadanie zmieniło się na udział w obrocie znacznej ilości to wtedy zagrożenie jest od 2 lat więzienia w górę. Takiej kary nie można zawiesić ani tez odbywać w systemie dozoru elektronicznego.