2023.09.05 godz. 20:47 Kraków, Małopolskie

Jakie prawa przysługują mi jako osobie na która podpisana jest umowa najmu mieszkania, w którym mieszka więcej osób?

Wyjaśnienie sytuacji

Potrzebuję porady w sprawie umowy wynajmu mieszkania przez więcej niż jedna osobę. Wynajmuję mieszkanie z kilkoma osobami, dotychczas bez umowy, co ma się zmienić od października. Na umowie będę jedynym wpisanym najemca. Jest zawarty w niej punkt o dzieleniu mieszkania z innymi współlokatorami, załącznik do umowy, gdzie powinna być lista tych osób nie zostala jednak do niej dołączona.Jaki zapis powinien znalezc sie w takim załączniku oprócz danych pozostałych wynajmujących? Jakie prawa przysługują mi jako osobie, która widnieje na umowie? Czy mogę wypowiedzieć ja osobie wspolwynajmujacej?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Wrz 2023 15:16

Szanowna Pani/Panie, Aby odpowiedzieć na w/w pytania należałoby dokładnie przeanalizować treść umowy lub sporządzić nową. Na pewno najemca odpowiadać będzie za szkody, niezależnie od dalszego podnajmu, więc dobrze byłoby sporządzić dobre umowy podnajmu pokoi. Pozdrawiam serdecznie, adwokat dr Kinga Karaś www.kancelariakaras.pl