2024.02.17 godz. 18:33 Rzeszów, Podkarpackie

Jakie przysługuje mi odszkodowanie ? Jaki przybliżony koszt odszkodowania może mi przysługiwać?

Wyjaśnienie sytuacji

Kilka dni temu zostałam potrącona przez auto jako piesza. Auto wjechało na chodnik , potrącając 3 pieszych a następnie uszkodziło kilka samochodów. Doznałam mocnego urazu lewej nogi ( od biodra po kolano). Nie mogę normlanie funkcjonować , nie pracuje a dodam że niestety obowiązuje mi aktualnie umowa zlecenie. Co oznacza dla mnie nie pracuje = nie otrzymuje wynagrodzenia. Oczywscie mam dokumentację ze szpitala , zalecenia i sposób leczenia. Czy oprócz skutków zdrowotnych, mogę również otrzymać rekompensate , związku z brakiem możliwości pracy i otrzymywania wynagrodzenia?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lut 2024 20:31

Roszczenia, z którymi można wystąpić przeciwko sprawcy to przede wszystkim odszkodowanie i nawiązka w postępowaniu karnym (jeśli zzdarzenie zakwalifikowano jako przestępstwo). Jeśli wysokość nie wyczerpie w pełni doznanej szkody, w postępowaniu cywilnym możliwe będzie dochodzenie dalszej kwoty odszkodowania, zadośćuczynienia oraz utraconych korzysci. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)