2020.05.26 godz. 17:12 Kłodzko, Dolnośląskie

Jakie szanse mam na to, że dostane prawa opiekuńcze do mojego młodszego brata i będziemy mogli zamieszkać razem w Austrii lub Polsce.

Wyjaśnienie sytuacji

Mam 20 lat, mój brat ma lat 16. Trzy lata temu zostaliśmy umieszczeni w domu dziecka. Trzy miesiące przed ukończeniem 18 lat uciekłam, wtedy mój brat był na kolonii letniej. Zrobiłam to, ponieważ nigdy nie czułam się tak źle jak w tym domu dziecka, bardzo podupadłam na zdrowiu psychicznym i nie chciałam żeby to wciąż trwało. Mój brat też chce uciec, bo czuje się tam bardzo źle. Mój brat nie chce więcej mieszkać z obcymi ludźmi, on chce mieszkać z rodziną i prowadzić normalne życie. Mieszkam i pracuje w Austrii. Nasi rodzice mieszkają w Polsce, tylko Tata pracuje. Rodzice stracili nadzieję i wiarę w to, że uda im się wyciągnąć mojego brata z domu dziecka, dlatego biorę sprawę w swoje ręce. Chcę pomóc mojemu bratu i zaopiekować się nim. Kieruje się z zapytaniem, czy to jest możliwe, żeby mój brat zamieszkał ze mną w Austrii. Mam tutaj odpowiednie warunki mieszkalne oraz mam stałe zatrudnienie, jeżeli to nie będzie możliwe, przeprowadzę się specjalnie dla Niego do Polski.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Maj 2020 07:23

Szanowna Pani, sprawa jest skomplikowana i wymaga dogłębnej analizy - zarówno Pani obecnej sytuacji, jak i powodów dla których brat został umieszczony w placówce. Tego rodzaju sprawy są bardzo skomplikowane i wymagają przygotowania. W razie dalszych pytań proszę o kontakt z Kancelarią. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak