2021.03.18 godz. 07:51 Warszawa, Mazowieckie

Zabezpieczenie alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Jakie załączniki należy złożyć do wniosku o zabezpieczenie alimentów na dziecko? Pozew o rozwód został złożony w ubiegłym roku, rozprawę odwołano, a nowego terminu brak. Czy jeśli w pozwie o rozwód udokumentowałam swoją sytuację materialną i są uwzględnione potrzeby dziecka, to czy jeszcze raz muszę dołączyć te same załączniki do wniosku o zabezpieczenie, jak np. zaświadczenie o dochodach czy akt urodzenia dziecka? Pozew został złożony w czerwcu 2020 r, rozprawa miała się odbyć w lutym 2021 r, lecz się nie odbyła, czy załączniki są nadal aktualne?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Mar 2021 12:18

Dzień dobry, jeżeli nic się nie zmieniło w kosztach utrzymania dziecka, to wystarczy, że się Pani powoła na dowody złożone w pozwie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)