2024.09.21 godz. 10:09 Gdańsk, Pomorskie

Czy istnieje ryzyko więzienia?

Wyjaśnienie sytuacji

Jakieś 2-3 lata temu pożyczyłem od koleżanki z pracy około 50.000 zł. Potrzebne mi było na spłatę wujka (sprawa spadkowa w rodzinie). Po jakimś roku, dwóch zacząłem znowu pożyczać od tej kolezanki mniejsze sumy-po 2000,3000,5000 zł. Oszukałem ja, że jestem chory i potrzebuje specjalistycznego leczenia poza granicami kraju. W większości były to przekręt, czasem przyjeżdżałem i dawała mi pieniądze w gotówce. W tytułach przelewów zawsze było zasilenie konta. Parę dni temu prezes mojej firmy w rozmowie powiedzial, że ta osoba ma pełnomocnika i będzie domagała się zwrotu środków. Co robić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Wrz 2024 12:40

Do wyczerpania wszystkich znamion przestępstwa z art. 286 kk wymagane jest udowodnienie zamiaru popełnienia oszustwa. Nie sposób odnieść się do sprawy, nie znając szczegółów oraz okoliczności. Co do roszczeń cywilnych, mogą być zasadne, również w zależności od okoliczności sprawy, dowodów na fakt zawarcia umowy itp. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika (obrońcy) w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)