2020.07.07 godz. 18:42 Katowice, Śląskie

Lichwa

Wyjaśnienie sytuacji

Jakiś cza temu mój partner wziął pożyczkę u "znajomego" Kwota pożyczki to 2500zl w tej chwili po wpłaceniu tej kwoty do spłaty pozostało jeszcze 8000 zł. Jest to niestety osoba prywatna i nie bardzo wiem jak podejść do sprawy. Bardzo proszę o poradę czy coś jesteśmy w stanie z tym zrobić. Partner posiada umowę. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lip 2020 19:18

lichwa jest karana - art. 304 kk. Można złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa