2020.07.10 godz. 13:28 Łódź, Łódzkie

Jak moge rozeiazac ta sytuacje

Wyjaśnienie sytuacji

Jakis czas temu okolo miesiaca sprzedalam znajomemu samochod. Umowilismg sie ba 1500zl niestety przy przekazaniu samochodu okazalo sie ze nie ma ono karty pojazdu. Umowilismy sie na to ze da mi 1300zl a reszte jak otrzyma res,te dokumentoe. Okazalo sie ze karta zostala zagubiona ale dostarczylam kupcy zaswiadcznie na podstawie którego moze wyrobic nowa karte. Kupiec niestety nie dal.mi reszty pieniedzy a nawet przywlaszczyl moja umowe kupna sprzedazy i rowniez nie chce oddac. Co moge zrobic w takiej sytuacji

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Arkadiusz Polański

Kielce, Świętokrzyskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2020 22:31

W tej sytuacji należałoby wezwać kupca do wydania dokumentu w postaci umowy jak i wypłaty zaległej kwoty. W przypadku uchylania się kupca od wykonania tych czynnosci polecam zgłosić sprawę na policję lub do prokuratury. Moja Kancelaria zajmuje się tego rodzaju sprawami. Zapraszam do skorzystania z moich usług. Kontakt tel. 782 082 575, e-mail: drapolanski@gmail.com. Pozdrawiam serdecznie.